"Nič manj značilna ni enakost pravic v staroslovanskih družbah. Polno pooblastilo je pripadalo celotni skupnosti, in zatorej so se morali sklepi sprejemati soglasno. Prvotno je beseda mir pomenila občinsko skupščino in hkrati soglasnost njenih sklepov[...] Izraz mir odseva obdobje v katerem je imel vsak član skupnosti -- ženske ravno tako kot moški -- enake pravice."
-- M. Eliade
Piratje so se vrnili iz svojega pohoda po IBIZI. Ali ste pripravljeni na elektronski dogodek, ki bo popestril vaso noc in vam razmigal zmrznjene ude!!!
Potem vabljeni na Pirates party v petek 16.11.2007 okRog 22h v koncertno dvorano Tovarne ROG.
Vstopnine ni!
Vabljeni vsi!!!
DJ Beno B
DJ Dutch
DJ Psiho
DJ Media
DJ Rayden
DJ Matias Chrepz
DJ Quasimodo
Pogovor z Gabrielo Babnik, avtorico romana Koža iz bombaža, ki ga bo vodil Nik Jeffs, avtor spremne besede.
Gabriela Babnik (1979) je afrikanistka in literarna kritičarka. Njen prvenec je nov, svež glas globalizirane slovenske književnosti. Prvoosebni pripovedovalec v Koži iz bombaža pripoveduje ljubezensko zgodbo, razpeto med Slovenijo in Burkina Fasom, prepleteno z zgodovinskim in političnim ozadjem te afriške države. Knjiga se poigrava z različnimi pripovednimi perspektivami in razkriva stereotipe Slovencev do Afrike in Afričanov.
DOGGY STONES so imeli v koncertni dvorani po koncertu vedno dober JAM SESSION.
Za naslednji njihov projekt v koncertni dvorani, Tovarna ROG, so se odločili pripraviti
JAM SESSION
in pri tem uporabiti svoje Veze In Poznanstva.
Naveza, v kateri so tudi člani skupine Doggy Stones, je dolgo časa organizirala jam sessione v Jalli na Metelkovi, tako da lahko zaupamo v njihovo izkušenost in pričakujemo veliko dobrih glasbenikov.
S takimi projekti in jamanjem po nekaterih koncertih, skušamo dvigniti kakovost jam sessionov v koncertni dvorani v ROGu.
Delavska migracija zahodne Bosne (ti. Cazinska krajina)
V kratkem predavanju, ki bo predstavljalo šele uvod v širšo razpravo, bomo obravnavali fenomen ti. delavske migracije v zgodovinski, socialno-kulturni ter delno tudi v etnološko-antropološki perspektivi. Konkreten primer za analizo bo delavska migracija z območja zahodne Bosne (ti. Cazinska krajina) v kontekstu njihove prisotnosti in umeščenosti v socialna in kulturna okolja Slovenije, Avstrije in Nemčije, kakor tudi njihov ekonomski in politični pomen za Cazinsko krajino v perspektivi novejše zgodovine, od začetka šestdeseth let 20. stoletja do danes.
Ob Jimijevem rojstnem dnevu organiziramo jam session na temo Hendrixova muziqua. Da slišimo kako živi Hendixova glasba danes. Vabljeni vsi kitaristi in ostali glasbeniki, ki radi igrate Hendrixovo glasbo. Hendrixa ni treba probat kopirat, itak se ga ne da. Dobrodošli so samosvoji načini igranja te glasbe.
!!!POZOR!!!POZOR!!!
Šlo bo za kontroliran jam session.
Za igranje na odru se bo treba vnaprej dogovoriti, lahko tudi na dan sessiona.
Vstopnine ni!
Vabljeni vsi!
Prinesite svoje instrumente!
Vabljeni na predstavitev projekta Brloga avtorice Majde Gregorič, ki bo v prostorih Cirkulacije 2 v tovarni Rog v Ljubljani v četrtek, 29. novembra 2007, ob 21. uri.
Sodelujoči: Majde Gregorič, Boštjan Leskovšek, Milan Kristl, Ksenija Čerče in Luka Prinčič.
Projekt Brlog je interdisciplinarno umetniško raziskovanje. Je čutno pripovedno delovanje prvobitnosti v perspektivi bodočega.
Kafkova novela Brlog je nastala 1923 v času psihotičnega vzpona nacizma. Postavljam ga v tovarno Rog, kjer se intertekstualnost med vizualnim, zvočnim, performativnim in literarnim medijem vzpostavi kot oblika začasnosti, spremenljivosti skozi komunikacijo in prevode med različnimi načini izraznosti.
Koncertna dvorana Tovarne ROG, Trubarjeva 72, 1000 Ljubljana, Slo, EU
Po kratkem zatišju se zvoki reggae-ja vračajo v prostore koncertne dvorane Tovarne ROG. Vabljeni vsi ljubitelji tovrstne glasbe. Skupaj se pogrejmo v mrzli ljubljanski noči z zvoki vroče Afrike.
V obdobju ustvarjanja nacionalnih držav je obveljalo, da je svobodo in suverenost ljudstva mogoče doseči zgolj s popolno nacionalno emancipacijo, ki naciji podeli legitimnost s postavitvijo nacionalne vlade in z zamejeno teritorialno suverenostjo. Utemelji se ideologem, da bi bile nacije brez tega oropane človekovih pravic. Univerzalni in kozmopolitski utopični moment človekovih pravic je z realizacijo nacionalnih držav projeciran v položaj nihanja med paradigmo liberalne individualnosti in nacionalne suverenosti – ta pa nikjer ni bolj absolutna kot pri vprašanjih migracij in begunstva. Človekove pravice kot pravice individuuma so se izkazale za praktično neizvedljive kadarkoli so se pojavili ljudje, ki niso bili (več) državljani suverene države. Zdi se, da so se človekove pravice vzpostavile z izključevanjem določenih ljudi tako iz države-nacije kot iz koncepta človekovih pravic, pa čeprav so nastale ravno iz nasprotnih razlogov. Manjšine, ljudje brez državljanstva, begunci so prisiljeni interpetirati svoja življenja ne v kontekstu pravic, ampak dolžnosti do nacionalnih držav. Postavlja se vprašanje, ali smo danes sposobni prepričljivo misliti človekove pravice, ki bi bile drugačne od državljanskih pravic (kot privilegija naturaliziranih z rojstvom, tistih, ki so »prave etničnosti«); primeri namreč kažejo, da izguba nacionalnih pravic pomeni izgubo človekovih pravic.